יוגה נשית

שיעור היוגה נשית  אורך שעה ומועבר ע"י הילה  שלג-לופר, בעלת תואר ראשון B.e.d בחינוך גופני מווינגייט, מדריכה לאירובי,עיצוב ופילאטיס כ- 17 שנים, מורה לפעילות גופנית לנשים בהיריון ולאחר לידה, מורה ליוגה אשטנגה ויניאסה בהסמכת שמעון בן אבי, מעבירה סדנאות יוגה לתינוקות ולאימהות, מורה ליוגה לילדים ומורה ליוגה נשית. אמא ל-2 עילאי ושי-לי. בלוח השיעורים ניתן לראות את מועדי השיעורים.

 

       פרטים נוספים על היוגה הנשית - הילה שלג-לופר 052-8554747
                                 יוגה נשית להריון
 

בשעה טובה את בהריון, בהריון הגוף והנפש חווים שינויים רבים, השינויים ההורמונלים משפיעים מאוד על הגוף והנפש ולעיתים ממש משבשים לך את סדר היום והופכים את חווית ההריון למשהו לא כל-כך נעים. בשלב זה של חייך את צריכה להגיע אל גופך ונפשך כדי לאזן אותם. לתת לעצמך את האפשרות לשלוט במצב ולהנות ככל האפשר מחווית ההריון. כמו כן ההריון הוא הזמן להכין את גופך ללידה ולחיים לאחר הלידה. אם את רוצה לעבור את הלידה בשלווה, עם כמה שפחות כאב ולאחר הלידה לחזור לגיזרה שלך כמה שיותר מהר כדאי מאוד לתרגל יוגה נשית להריון.

בשיעורי היוגה הנשית להריון מתמקדים באישה ההרה, בגופה המשתנה, בשינויים הורמונלים בגופה והשפעתם על הגוף והנפש,לתחושותיה וכמובן גם לקשר עם העובר הנוצר וגדל בתוכה.

תנוחות היוגה השונות מחזקות את גוף האישה וכך עוזרות לגוף לשאת את המשקל המתוסף עם התקדמות ההריון.

התנוחות מגמישות את המפרקים, לדוגמה:-פתיחה של מפרקי הירך, כהכנה ותמיכה ללידה, התנוחות מזרימות דם אל האיברים השונים ובכך מקלות על כאבים, מסייעות להורדת נפיחות מהרגליים, הורדת לחץ דם, הורדת רמת הסוכר ועוד.

ביוגה הנשית מתרגלים נשימות, תרגול הנשימות עוזר ומקל על מצבי מתח ולחץ שהאישה ההרה חווה לעיתים.

כמו-כן נתרגל נשימות המסייעות בזמן הצירים וכך נכין אותך ללידה עצמה.

הקשר עם התינוק הגדל בתוכך יתחזק שכן תחושי אותו יותר, תהיי מודעת למה מרגיע אותו ולמה מניע אותו.

 

שיעורי היוגה הנשית להריון מתקיימים בקבוצות קטנות, היחס אישי, והתרגול מותאם לצרכייך 

 

 

                                        יוגה נשית לפיריון

 

גם בעולם המערבי מכירים בכך שיוגה זה לא רק סוג של התעמלות ושליוגה יש השפעה על הגוף והנפש . את היוגה נשית, הנחילה לנו  מירה ארצי פדן, היוגה הנשית ממרכזת את האישה ובריאותה ומבדילה בתרגול היוגה בין נשים לגברים. בגישת יוגה זו התרגול מתבצע עם דגש על איסוף ריצפת האגן, ייצוב מרכז הגוף וקיימת התייחסות רבה לתקופות שונות בחיי  האישה- בגרות, פיריון, היריון, גיל המעבר והגיל השלישי. יוגה נשית לפיריון ייעודית וייחודית לתקופה הלא פשוטה, בה האישה מנסה להיכנס להיריון ולא מצליחה, נמצאת בטיפולי פוריות, עברה הפלה ועוד. אנו מתרגלים תנוחות יוגה שונות אשר משפיעות על זרימת הדם והאנרגיה באיזור האגן והירכיים, מעצבבות את הרחם והשחלות, אנו מתמקדים ברצפת האגן אשר מהווה את מרכז התמיכה והייצוב הפנימי שלנו. בגישת יוגה זו אנו מתרגלים טכניקות נשימה שונות שמורידות מתח ומרגיעות את מערכת העצבים הפארסימפטטית, שהינה המערכת שאחראית על הרגעת הגוף והנפש, שכידוע גם לפן זה יש השפעה על הפוריות שלנו. מתרגול היוגה הנשית לפריון תקבלי כלים להתמודדות עם התקופה הלחוצה והלא קלה הזו- תלמדי איך לעבור את הבדיקות והטיפולים בצורה שלווה ובטוחה יותר. התרגול מתבצע בקבוצה קטנה שבה מתרגלות נשים כמוך שחוות ומבינות בדיוק מה שעובר עליך ויודעות איך את מרגישה. החוג יחזק את ביטחונך העצמי יחזק אותך בהחלטות שתקבלי, ויעזור לך למצוא את עצמך ואת השלווה שאולי אבדה בתוך כל התהליך הזה. את לא לבד ואת לא צריכה לעבור את זה לבד!